Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Babimost

MAPA BABIMOSTU

hotele

Miasta partnerskie

Neuruppin
Dobern
NEURUPPIN

DÖBERN

Kalendarz

lipiec 2017
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
legenmda  - aktualny dzień
 legenmda1  - program sesji

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Zagadkowe zamieranie zdrowych dębów przy ul. M. J. Piłsudskiego w Babimoście

Image-1Urząd Miejski w Babimoście informuje, że przy wjeździe do Babimostu na ul. M. J. Piłsudskiego od strony m. Podmokle Wielkie doszło do częściowego usychania trzech ponad 80 – letnich dębów szypułkowych. Przyczyną powyższego stanu mogły być żarłoczne gąsienice, które w okresie wiosennym czasami żerują na dębach.

Jednak z upływem czasu liście nie rozwinęły się na pędach lecz zaschły, co w następstwie doprowadziło do uschnięcia i całkowitego obumarcia prawie połowy korony drzewa. Kolejne tygodnie potwierdziły powolne lecz systematyczne zamieranie poszczególnych gałęzi na następnych dwóch dębach.

Przed przystąpieniem do zaplanowanych na listopad prac związanych z usunięciem suchych gałęzi oraz konarów, które stwarzają potencjalne zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego, ludzi oraz mienia w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych, pracownicy specjalistycznej firmy napotkali w pniach nawiercone otwory z których część była skrzętnie zamaskowana.

Otwory w pniach prawdopodobnie wypełniono toksyczną substancją powodującą powolne zanikanie funkcji życiowych drzew – to akt wandalizmu.

Wobec zaistniałego stanu rzeczy odstąpiono tymczasowo od zaplanowanych prac w celu wyjaśnienia przyczyn usychania wiekowych dębów, kierując sprawę do organów ścigania.

Zaistniałe zdarzenie jest tym bardziej rażące w czynach z uwagi na szczególną troskę Gminy, a także mieszkańców o zieleń jak i całą otaczającą nas przyrodę. Gmina wprowadzając nowe nasadzenia zaspokaja podstawowe potrzeby mieszkańców, zarówno współczesnego pokolenia jak i przyszłych pokoleń.

Dewastacja i powolne obumieranie drzew na terenach miejskich jest tym bardziej bolesne, iż nowe nasadzenia są zazwyczaj niemożliwe do odtworzenia w krótkim czasie w rozmiarach, które zostały utracone. Drzewo do osiągnięcia swojego dorosłego rozmiaru potrzebuje dziesiątek lat.

Ponadto przypominamy że za zniszczenie drzewa lub krzewu zgodnie z art. 88 i art. 89 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody( tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz.1651) wymierzana jest administracyjna kara pieniężna.

Wobec powyższego prosimy o kontakt z osobami pod nr telefonu 68 351 3861 mogącymi udzielić jakichkolwiek informacji w tej sprawie.

Zapraszamy do galerii

Image-2

 

GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31116416
Goście 145
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji