Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Dzień Niepodległości - uroczystości na placu Powstańców Wlkp.

11.11.2015-311 listopada 2015 roku pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej odbyły się obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość tę uświetniła Kompania Reprezentacyjna 5 Pułku Artylerii z Sulechowa, dowodzona przez kapitana Sebastiana Woźnicę oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, którą dyrygowała Pani Agnieszka Rybicka, poczty sztandarowe, a także delegacje lokalnych organizacji i stowarzyszeń, urzędów, szkół, zakładów pracy, innych instytucji z Gminy Babimost oraz zgromadzeni mieszkańcy.

O godzinie 14:00 zastępca dowódcy pułku podpułkownik Robert Majdecki odebrał meldunek od dowódcy uroczystości podpułkownika Jarosława Mazura rozpoczynając ceremonię. Po uroczystym odegraniu hymnu państwowego, Burmistrz Babimostu Bernard Radny zabrał głos przypominając historię, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W swoim wystąpieniu nawiązał do czasów teraźniejszych. Wspomniał o sukcesach naszej Gminy, o inwestycjach, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatniego roku, jak i o tych obecnie trwających. Po przemówieniu Burmistrza, porucznik Damian Łój odczytał apel pamięci, który zakończył się salwą honorową. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Oficjalną część obchodów święta niepodległości zakończyła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, która odegrała „Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego”. Dalsza część uroczystości, przy udziale mieszkańców oraz gości, odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy do galerii

11.11.2015-81

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141092
Goście 49
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji