Informuję, że dnia 23 października 2017 roku o godz. 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Gagarina 21 w Babimoście odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas którego zostanie omówiony projekt uchwały w sprawie nadania nazw nowych ulic – obecna ul. Polna.

Zapraszam zainteresowanych mieszkańców.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Tadeusz Maszewski


KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Dzień Niepodległości - uroczystości na placu Powstańców Wlkp.

11.11.2015-311 listopada 2015 roku pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej odbyły się obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość tę uświetniła Kompania Reprezentacyjna 5 Pułku Artylerii z Sulechowa, dowodzona przez kapitana Sebastiana Woźnicę oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, którą dyrygowała Pani Agnieszka Rybicka, poczty sztandarowe, a także delegacje lokalnych organizacji i stowarzyszeń, urzędów, szkół, zakładów pracy, innych instytucji z Gminy Babimost oraz zgromadzeni mieszkańcy.

O godzinie 14:00 zastępca dowódcy pułku podpułkownik Robert Majdecki odebrał meldunek od dowódcy uroczystości podpułkownika Jarosława Mazura rozpoczynając ceremonię. Po uroczystym odegraniu hymnu państwowego, Burmistrz Babimostu Bernard Radny zabrał głos przypominając historię, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W swoim wystąpieniu nawiązał do czasów teraźniejszych. Wspomniał o sukcesach naszej Gminy, o inwestycjach, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatniego roku, jak i o tych obecnie trwających. Po przemówieniu Burmistrza, porucznik Damian Łój odczytał apel pamięci, który zakończył się salwą honorową. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Oficjalną część obchodów święta niepodległości zakończyła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, która odegrała „Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego”. Dalsza część uroczystości, przy udziale mieszkańców oraz gości, odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy do galerii

11.11.2015-81

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK