Urząd Miejski w Babimoście poszukuje osoby do pracy na stanowisko pracownik gospodarczy – sprzątanie.

Szczegóły pod numerem telefonu 683513862
lub w urzędzie – biuro nr 14.


 

Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Dzień Niepodległości - uroczystości na placu Powstańców Wlkp.

11.11.2015-311 listopada 2015 roku pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej odbyły się obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość tę uświetniła Kompania Reprezentacyjna 5 Pułku Artylerii z Sulechowa, dowodzona przez kapitana Sebastiana Woźnicę oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, którą dyrygowała Pani Agnieszka Rybicka, poczty sztandarowe, a także delegacje lokalnych organizacji i stowarzyszeń, urzędów, szkół, zakładów pracy, innych instytucji z Gminy Babimost oraz zgromadzeni mieszkańcy.

O godzinie 14:00 zastępca dowódcy pułku podpułkownik Robert Majdecki odebrał meldunek od dowódcy uroczystości podpułkownika Jarosława Mazura rozpoczynając ceremonię. Po uroczystym odegraniu hymnu państwowego, Burmistrz Babimostu Bernard Radny zabrał głos przypominając historię, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W swoim wystąpieniu nawiązał do czasów teraźniejszych. Wspomniał o sukcesach naszej Gminy, o inwestycjach, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatniego roku, jak i o tych obecnie trwających. Po przemówieniu Burmistrza, porucznik Damian Łój odczytał apel pamięci, który zakończył się salwą honorową. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Oficjalną część obchodów święta niepodległości zakończyła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, która odegrała „Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego”. Dalsza część uroczystości, przy udziale mieszkańców oraz gości, odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy do galerii

11.11.2015-81

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK