Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

11.11.2015-24Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Rozpoczął ją występ zespołu „The Friends” działający w ramach sekcji muzycznej GOK. Burmistrz Babimostu, jak co roku, wręczył nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia kulturalne, społeczne, sportowe, artystyczne i gospodarcze.

Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury wyróżnienia otrzymali:
- Wiktoria Olender – za za zajęcie I miejsca w kategorii „Kozioł i sierszenki do lat 14”, I miejsca w kategorii „Śpiewacy ludowi do lat 16”, I miejsca przez kapelę „Kukaweczki spod Babimostu” oraz godne reprezentowanie Gminy Babimost na 41 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu;
- Kamil Knobel- za zajęcie I miejsca przez kapelę „Kukaweczki spod Babimostu” oraz II miejsca w kategorii „Kozioł 15-18 lat” i godne reprezentowanie Gminy Babimost na 41 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu,;
- Adam Knobel - za zajęcie I miejsca przez kapelę „Świecary” oraz II miejsca w kategorii „Kozioł 19-25 lat i starsze” i godne reprezentowanie Gminy Babimost na 41 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu;
- Andżelika Drozda - za zajęcie I miejsca w kategorii „Kozioł 19-25 lat i starsze” oraz III miejsca Żeńskiej Kapeli Koźlarskiej i godne reprezentowanie Gminy Babimost na 41 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu,
- Dominika Malinowska- za zajęcie I miejsca przez kapelę „Świecary” oraz godne reprezentowanie Gminy Babimost na 41 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu.

Nagrodzonym za osiągnięcia społeczne został Pan Ryszard Dajek - za wieloletnia służbę w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej.

Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu nagrodę otrzymał Pan Wojciech Malajka – za reprezentowanie naszego kraju i gminy na Mistrzostwach Świata Juniorów w Unihokeju w Helsingborgu.

Laureatami nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej za wkład pracy w zwiększenie atrakcyjności i estetyki Gminy Babimost, poprzez wykonanie ciekawych, patriotycznych prac plastycznych na murach zaniedbanych budynków, zostali:
- Pan Krzysztof Fiołka,
- Pan Jarosław Fabiś,
- Pan Tomasz Zarzycki,
- Pan Sebastian Kargul,
- Pan Zbigniew Wołek.

Nagrodę i szczególne słowa podziękowania za wkład w rozwój gospodarczy oraz tworzenie miejsc pracy na terenie Gminy Babimost otrzymała firma PKN ORLEN SA. Podczas uroczystości zostały wręczone również odznaki przyznane przez Polski Związek Pszczelarzy. W imieniu Prezydenta PZP odznaczenia wręczył Burmistrz Babimostu oraz Prezes Miejsko – Gminnego Koła Pszczelarzy w Babimoście Pan Stanisław Baer. Złotą Odznakę PZP otrzymali: Pan Kazimierz Baumgart, Pan Piotr Szymański oraz Pan Antoni Dulat. Srebrną Odznaką PZP zostali odznaczeni: Pan Mariusz Ruta oraz Pan Dariusz Palicki. Brązowe Odznaki PZP zostały przyznane: Panu Władysławowi Kotwickiemu, Panu Władysławowi Rusewicz, Panu Janowi Kaczkowskiemu, Panu Bernardowi Flak oraz Panu Leszkowi Bułczyńskiemu. Na zakończenie obchodów 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wystąpił Teatr Rozrywki Trójkąt w spektaklu pn. „I nam wolno śpiewać też… – piosenki nieco zapomniane”.

Zapraszamy do galerii

11.11.2015-34

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141084
Goście 17
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji