Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

11.11.2015-24Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Rozpoczął ją występ zespołu „The Friends” działający w ramach sekcji muzycznej GOK. Burmistrz Babimostu, jak co roku, wręczył nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia kulturalne, społeczne, sportowe, artystyczne i gospodarcze.

Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury wyróżnienia otrzymali:
- Wiktoria Olender – za za zajęcie I miejsca w kategorii „Kozioł i sierszenki do lat 14”, I miejsca w kategorii „Śpiewacy ludowi do lat 16”, I miejsca przez kapelę „Kukaweczki spod Babimostu” oraz godne reprezentowanie Gminy Babimost na 41 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu;
- Kamil Knobel- za zajęcie I miejsca przez kapelę „Kukaweczki spod Babimostu” oraz II miejsca w kategorii „Kozioł 15-18 lat” i godne reprezentowanie Gminy Babimost na 41 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu,;
- Adam Knobel - za zajęcie I miejsca przez kapelę „Świecary” oraz II miejsca w kategorii „Kozioł 19-25 lat i starsze” i godne reprezentowanie Gminy Babimost na 41 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu;
- Andżelika Drozda - za zajęcie I miejsca w kategorii „Kozioł 19-25 lat i starsze” oraz III miejsca Żeńskiej Kapeli Koźlarskiej i godne reprezentowanie Gminy Babimost na 41 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu,
- Dominika Malinowska- za zajęcie I miejsca przez kapelę „Świecary” oraz godne reprezentowanie Gminy Babimost na 41 Biesiadzie Koźlarskiej w Zbąszyniu.

Nagrodzonym za osiągnięcia społeczne został Pan Ryszard Dajek - za wieloletnia służbę w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej.

Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu nagrodę otrzymał Pan Wojciech Malajka – za reprezentowanie naszego kraju i gminy na Mistrzostwach Świata Juniorów w Unihokeju w Helsingborgu.

Laureatami nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej za wkład pracy w zwiększenie atrakcyjności i estetyki Gminy Babimost, poprzez wykonanie ciekawych, patriotycznych prac plastycznych na murach zaniedbanych budynków, zostali:
- Pan Krzysztof Fiołka,
- Pan Jarosław Fabiś,
- Pan Tomasz Zarzycki,
- Pan Sebastian Kargul,
- Pan Zbigniew Wołek.

Nagrodę i szczególne słowa podziękowania za wkład w rozwój gospodarczy oraz tworzenie miejsc pracy na terenie Gminy Babimost otrzymała firma PKN ORLEN SA. Podczas uroczystości zostały wręczone również odznaki przyznane przez Polski Związek Pszczelarzy. W imieniu Prezydenta PZP odznaczenia wręczył Burmistrz Babimostu oraz Prezes Miejsko – Gminnego Koła Pszczelarzy w Babimoście Pan Stanisław Baer. Złotą Odznakę PZP otrzymali: Pan Kazimierz Baumgart, Pan Piotr Szymański oraz Pan Antoni Dulat. Srebrną Odznaką PZP zostali odznaczeni: Pan Mariusz Ruta oraz Pan Dariusz Palicki. Brązowe Odznaki PZP zostały przyznane: Panu Władysławowi Kotwickiemu, Panu Władysławowi Rusewicz, Panu Janowi Kaczkowskiemu, Panu Bernardowi Flak oraz Panu Leszkowi Bułczyńskiemu. Na zakończenie obchodów 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wystąpił Teatr Rozrywki Trójkąt w spektaklu pn. „I nam wolno śpiewać też… – piosenki nieco zapomniane”.

Zapraszamy do galerii

11.11.2015-34
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK