jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Babimost – Sportowa Gmina 2015

sportowa gminaW czwartek 26.11.2015r. w Warszawie, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbył się ósmy Ogólnopolski Kongres Infrastruktury Sportowej. Jego organizatorem był Klub Sportowa Polska, który wspólnie z partnerami społecznymi i biznesowymi, jest inicjatorem programu promocyjnego i edukacyjnego „Budujemy Sportową Polskę”. Uczestniczyły w nim 892 gminy i powiaty z całej Polski. Program ma na celu promocję miast, gmin i powiatów oraz ich prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów inwestujących w budowę oraz modernizację obiektów sportowych i rekreacyjnych, a także wspierających rozwój sportu dzieci i młodzieży.

W trakcie kongresu przyznane zostały wyróżnienia „Sportowa Gmina”. Otrzymały je samorządy, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Laureaci to samorządy, które nie poprzestają na budowie niezbędnych obiektów, ale starają się swoim mieszkańcom zapewnić jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną. Organizują nie tylko imprezy o charakterze lokalnym, również wojewódzkim, regionalnym i ogólnopolskim. Wśród laureatów tegorocznego wyróżnienia znajdują się zarówno duże aglomeracje miejskie z imponującą bazą sportową, jak i mniejsze miasta i gminy oraz małe gminy wiejskie, które na skalę swoich możliwości i potrzeb realizują program rozwoju infrastruktury sportowej połączony z promocją sportu i rekreacji.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienia otrzymało 38 jednostek samorządowych, a wśród nich znalazł się również Babimost. Wyróżnienie „Sportowa Gmina 2015” z rąk dwóch znanych, polskich olimpijczyków – Pawła Nastuli, złotego medalisty z Atlanty i Grzegorza Skrzecza - uczestnika igrzysk w Moskwie, odebrał zastępca Burmistrza Zbigniew Woziński.

Prezes Zarządu Klubu Sportowa Polska Marek Zdziebłowski powiedział do wyróżnionych m.in. ”To dzięki Waszemu zaangażowaniu, pasji, wiedzy i doświadczeniu powstało w Polsce tysiące nowoczesnych obiektów sportowych. Stadiony i boiska, parki wodne i baseny, hale sportowe, lodowiska, siłownie zewnętrzne oraz dziesiątki innych obiektów są wizytówką naszych miast i gmin. Są wizytówką Polski. Wasza odwaga inwestowania, wizje i pomysły na rozwój sportu , a także technologie, produkty i usługi najwyższej jakości mogą być powodem do zadowolenia i dumy.”

Podczas kongresu nagrodzone zostały również najlepsze firmy, inwestorzy i administratorzy obiektów sportowych w konkursach "Budowniczy Polskiego Sportu", „Firma na medal” „Sportowy obiekt roku 2015”.

Zapraszamy do galerii

26.11.2015-2

sportowa gmina

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK