Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Babimost – Sportowa Gmina 2015

sportowa gminaW czwartek 26.11.2015r. w Warszawie, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbył się ósmy Ogólnopolski Kongres Infrastruktury Sportowej. Jego organizatorem był Klub Sportowa Polska, który wspólnie z partnerami społecznymi i biznesowymi, jest inicjatorem programu promocyjnego i edukacyjnego „Budujemy Sportową Polskę”. Uczestniczyły w nim 892 gminy i powiaty z całej Polski. Program ma na celu promocję miast, gmin i powiatów oraz ich prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów inwestujących w budowę oraz modernizację obiektów sportowych i rekreacyjnych, a także wspierających rozwój sportu dzieci i młodzieży.

W trakcie kongresu przyznane zostały wyróżnienia „Sportowa Gmina”. Otrzymały je samorządy, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Laureaci to samorządy, które nie poprzestają na budowie niezbędnych obiektów, ale starają się swoim mieszkańcom zapewnić jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną. Organizują nie tylko imprezy o charakterze lokalnym, również wojewódzkim, regionalnym i ogólnopolskim. Wśród laureatów tegorocznego wyróżnienia znajdują się zarówno duże aglomeracje miejskie z imponującą bazą sportową, jak i mniejsze miasta i gminy oraz małe gminy wiejskie, które na skalę swoich możliwości i potrzeb realizują program rozwoju infrastruktury sportowej połączony z promocją sportu i rekreacji.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienia otrzymało 38 jednostek samorządowych, a wśród nich znalazł się również Babimost. Wyróżnienie „Sportowa Gmina 2015” z rąk dwóch znanych, polskich olimpijczyków – Pawła Nastuli, złotego medalisty z Atlanty i Grzegorza Skrzecza - uczestnika igrzysk w Moskwie, odebrał zastępca Burmistrza Zbigniew Woziński.

Prezes Zarządu Klubu Sportowa Polska Marek Zdziebłowski powiedział do wyróżnionych m.in. ”To dzięki Waszemu zaangażowaniu, pasji, wiedzy i doświadczeniu powstało w Polsce tysiące nowoczesnych obiektów sportowych. Stadiony i boiska, parki wodne i baseny, hale sportowe, lodowiska, siłownie zewnętrzne oraz dziesiątki innych obiektów są wizytówką naszych miast i gmin. Są wizytówką Polski. Wasza odwaga inwestowania, wizje i pomysły na rozwój sportu , a także technologie, produkty i usługi najwyższej jakości mogą być powodem do zadowolenia i dumy.”

Podczas kongresu nagrodzone zostały również najlepsze firmy, inwestorzy i administratorzy obiektów sportowych w konkursach "Budowniczy Polskiego Sportu", „Firma na medal” „Sportowy obiekt roku 2015”.

Zapraszamy do galerii

26.11.2015-2

sportowa gmina

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 51
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji