Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

VII Jarmark Bożonarodzeniowy

12.12.2015-135Jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia w Babimoście odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku został zorganizowany 12.12.2015 r. na placu Targowiska Miejskiego. Ta świąteczna impreza w naszym mieście odbyła się już po raz siódmy! Frekwencja dopisała, a atmosfera była serdeczna i niepowtarzalna. Mieszkańcy naszej Gminy, jak również z miejscowości ościennych, odwiedzili targowisko i świętowali razem z nami. Korzystając z okazji można było zrobić świąteczne zakupy na licznych stoiskach handlowych.

Punktualnie o godzinie 13:00 dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury powitał wszystkich przybyłych na VII już Jarmark Bożonarodzeniowy. Pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, z Zespołu Szkół w Babimoście oraz z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście. Swoimi występami zgromadziły pod sceną liczną publiczność, przenosząc ich w atmosferę świąt. Zgromadzeni na jarmarku mogli posłuchać kolęd oraz świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Wiwat”, Orkiestry Dętej OSP w Babimoście, dzieci z sekcji artystycznej Gminnego Ośrodka Kultury oraz zespołu „Shiantes Team”. Główną gwiazdą tegorocznego jarmarku był zespół „2 plus 1”, który rozgrzewał swoim występem zebranych widzów. Ale nie tylko pod sceną gromadziły się tłumy. Całe rodziny zbierały się przed drewnianą stajenką, w której pod opieką Marii i Józefa, leżał mały Jezusek.

Największą atrakcją, głównie wśród najmłodszych uczestników jarmarku, był Święty Mikołaj. Co roku przybywa on ze świątecznej Laponii do naszego Babimostu. Rozdawał świąteczne uśmiechy i cukierki. Można było zrobić z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło również pysznych pierogów, uszek, krokietów i ciast, które przygotowały panie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich. Niepubliczne Przedszkole „Pod Muchomorkiem” przygotowało stoisko z piernikowymi chatkami, robionymi przez dzieci i ich rodziców, a młodzież z naszych szkół pokazała wykonane własnoręcznie świąteczne stroiki i ozdoby. Dla tych najbardziej zmarzniętych Urząd Miejski w Babimoście serwował ciepłą herbatę, kawę oraz pyszny barszcz z uszkami. Tradycyjnie, podczas jarmarku można było nabyć żywe i sztuczne choinki, karpie, ozdoby i świecidełka świąteczne oraz wiele innych artykułów.

Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszał wszystkich do „Miasteczka Bożonarodzeniowego”, w którym wspólnie można było ozdobić świąteczne pierniki, zrobić stroik, barwne witraże i inne świąteczne ozdoby. Dzieci, młodzież, jak i ci starsi uczestnicy jarmarku, mogli również wykonać swoją własną świąteczną kartkę razem z pracownicami Biblioteki Publicznej w Babimoście. Sportowo - mikołajkowe atrakcje dla najmłodszych przygotowało Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, m.in. piłkarskie kręgle, tor przeszkód oraz strzał na bramkę.

…i tak minął kolejny, już VII Jarmark Bożonarodzeniowy. Śmiało można go uznać za udany, o czym świadczyć może bardzo duża frekwencja. Wierzymy, że ta świąteczna atmosfera, która panowała w minioną sobotę za rok przyciągnie jeszcze większe tłumy.

Zapraszamy do galerii

12.12.2015-148

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142394
Goście 53
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji