VII Jarmark Bożonarodzeniowy

12.12.2015-135Jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia w Babimoście odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku został zorganizowany 12.12.2015 r. na placu Targowiska Miejskiego. Ta świąteczna impreza w naszym mieście odbyła się już po raz siódmy! Frekwencja dopisała, a atmosfera była serdeczna i niepowtarzalna. Mieszkańcy naszej Gminy, jak również z miejscowości ościennych, odwiedzili targowisko i świętowali razem z nami. Korzystając z okazji można było zrobić świąteczne zakupy na licznych stoiskach handlowych.

Punktualnie o godzinie 13:00 dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury powitał wszystkich przybyłych na VII już Jarmark Bożonarodzeniowy. Pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, z Zespołu Szkół w Babimoście oraz z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście. Swoimi występami zgromadziły pod sceną liczną publiczność, przenosząc ich w atmosferę świąt. Zgromadzeni na jarmarku mogli posłuchać kolęd oraz świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Wiwat”, Orkiestry Dętej OSP w Babimoście, dzieci z sekcji artystycznej Gminnego Ośrodka Kultury oraz zespołu „Shiantes Team”. Główną gwiazdą tegorocznego jarmarku był zespół „2 plus 1”, który rozgrzewał swoim występem zebranych widzów. Ale nie tylko pod sceną gromadziły się tłumy. Całe rodziny zbierały się przed drewnianą stajenką, w której pod opieką Marii i Józefa, leżał mały Jezusek.

Największą atrakcją, głównie wśród najmłodszych uczestników jarmarku, był Święty Mikołaj. Co roku przybywa on ze świątecznej Laponii do naszego Babimostu. Rozdawał świąteczne uśmiechy i cukierki. Można było zrobić z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło również pysznych pierogów, uszek, krokietów i ciast, które przygotowały panie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich. Niepubliczne Przedszkole „Pod Muchomorkiem” przygotowało stoisko z piernikowymi chatkami, robionymi przez dzieci i ich rodziców, a młodzież z naszych szkół pokazała wykonane własnoręcznie świąteczne stroiki i ozdoby. Dla tych najbardziej zmarzniętych Urząd Miejski w Babimoście serwował ciepłą herbatę, kawę oraz pyszny barszcz z uszkami. Tradycyjnie, podczas jarmarku można było nabyć żywe i sztuczne choinki, karpie, ozdoby i świecidełka świąteczne oraz wiele innych artykułów.

Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszał wszystkich do „Miasteczka Bożonarodzeniowego”, w którym wspólnie można było ozdobić świąteczne pierniki, zrobić stroik, barwne witraże i inne świąteczne ozdoby. Dzieci, młodzież, jak i ci starsi uczestnicy jarmarku, mogli również wykonać swoją własną świąteczną kartkę razem z pracownicami Biblioteki Publicznej w Babimoście. Sportowo - mikołajkowe atrakcje dla najmłodszych przygotowało Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, m.in. piłkarskie kręgle, tor przeszkód oraz strzał na bramkę.

…i tak minął kolejny, już VII Jarmark Bożonarodzeniowy. Śmiało można go uznać za udany, o czym świadczyć może bardzo duża frekwencja. Wierzymy, że ta świąteczna atmosfera, która panowała w minioną sobotę za rok przyciągnie jeszcze większe tłumy.

Zapraszamy do galerii

12.12.2015-148
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK