Informuję, że dnia 23 października 2017 roku o godz. 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Gagarina 21 w Babimoście odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas którego zostanie omówiony projekt uchwały w sprawie nadania nazw nowych ulic – obecna ul. Polna.

Zapraszam zainteresowanych mieszkańców.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Tadeusz Maszewski


KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Rozwijające się zakłady pracy w Babimoście

Foto-4W 2015 roku w firmie „IKEA INDUSTRY” w Babimoście została zakończona budowa hali produkcyjno – magazynowej o wymiarach ok. 10000 m2. Hala przeznaczona jest do rozkroju płyty HDF i płyty wiórowej. Inwestor wzdłuż hali wykonał nasadzenia drzew jako strefy ochronnej, oddzielając ją od ulicy 1 Maja.

Także firma „TFP” Producent Tektury Falistej i Opakowań z Kórnika buduje halę produkcyjno – magazynową o wielkości ponad 6000 m2. Zakończenie inwestycji planowane jest w pierwszej połowie 2016 r.

W grudniu 2015 r. Spółka z o.o „ISTE” - producent mebli tapicerowanych zakończyła budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem o powierzchni ok.1680 m2.

Wymienione zakłady już są największymi zakładami w Gminie Babimost i nadal się rozwijają, dając wielu ludziom zatrudnienie, a także przyczyniają się do dalszego rozwoju gospodarczego w naszej Gminie.

Zapraszamy do galerii

Foto-6
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK