Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim - spotkanie dotyczące projektu w dniu 28.11.2017r.


  KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Spotkanie miast partnerskich

19.02.2016-1W dniu 19.02.2016 r. odbyło się spotkanie robocze Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego z delegacją Gminy Neuruppin w skład, której wchodzili: Jens-Peter Golde- Burmistrz Neuruppin, jego zastępca - Arne Krohn, Susanne Presting - Koordynator współpracy miast partnerskich oraz Orta Brehme- właścicielka  sieci sklepów „EDK” ze swoim zastępcą - Utą Krümmling.

W spotkaniu brali udział również: zastępca Burmistrza Babimostu Zbigniew Woziński, Sławomira Stoll-Scheer - specjalista ds. współpracy transgranicznej, Aneta Sybis – Jeż – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście oraz Zdzisław Krupa – dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji „Olimpia”. Spotkanie dotyczyło omówienia wspólnych spotkań i projektów realizowanych w 2016 r. oraz możliwości współpracy handlowej między siecią sklepów „EDK” i przedsiębiorstwa „Dębowa Polska”. W drugiej części spotkania zaproszeni goście odwiedzili firmę z Siedlca.

Ponadto na spotkaniu zaplanowano wymianę członków organizacji i stowarzyszeń oraz realizację projektów, w tym m.in. spotkanie kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Babimost z kobietami z kół z Neuruppin, wymianę uczniów z Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych i szkoły w Neuruppin, spotkanie seniorów dwóch partnerskich gminy, wspólne warsztaty muzyczne oraz udział przedsiębiorców z Gminy Babimost w dnich otwartych w zakładach i przedsiębiorstwach w Neuruppin. Zaplanowano także udział w dożynkach gminnych oraz wspólne obchody tradycji Bożonarodzeniowych.

Zapraszamy do galerii

19.02.2016-3
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK