Spotkanie miast partnerskich

19.02.2016-1W dniu 19.02.2016 r. odbyło się spotkanie robocze Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego z delegacją Gminy Neuruppin w skład, której wchodzili: Jens-Peter Golde- Burmistrz Neuruppin, jego zastępca - Arne Krohn, Susanne Presting - Koordynator współpracy miast partnerskich oraz Orta Brehme- właścicielka  sieci sklepów „EDK” ze swoim zastępcą - Utą Krümmling.

W spotkaniu brali udział również: zastępca Burmistrza Babimostu Zbigniew Woziński, Sławomira Stoll-Scheer - specjalista ds. współpracy transgranicznej, Aneta Sybis – Jeż – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście oraz Zdzisław Krupa – dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji „Olimpia”. Spotkanie dotyczyło omówienia wspólnych spotkań i projektów realizowanych w 2016 r. oraz możliwości współpracy handlowej między siecią sklepów „EDK” i przedsiębiorstwa „Dębowa Polska”. W drugiej części spotkania zaproszeni goście odwiedzili firmę z Siedlca.

Ponadto na spotkaniu zaplanowano wymianę członków organizacji i stowarzyszeń oraz realizację projektów, w tym m.in. spotkanie kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Babimost z kobietami z kół z Neuruppin, wymianę uczniów z Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych i szkoły w Neuruppin, spotkanie seniorów dwóch partnerskich gminy, wspólne warsztaty muzyczne oraz udział przedsiębiorców z Gminy Babimost w dnich otwartych w zakładach i przedsiębiorstwach w Neuruppin. Zaplanowano także udział w dożynkach gminnych oraz wspólne obchody tradycji Bożonarodzeniowych.

Zapraszamy do galerii

19.02.2016-3
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji