Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Spotkanie miast partnerskich

19.02.2016-1W dniu 19.02.2016 r. odbyło się spotkanie robocze Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego z delegacją Gminy Neuruppin w skład, której wchodzili: Jens-Peter Golde- Burmistrz Neuruppin, jego zastępca - Arne Krohn, Susanne Presting - Koordynator współpracy miast partnerskich oraz Orta Brehme- właścicielka  sieci sklepów „EDK” ze swoim zastępcą - Utą Krümmling.

W spotkaniu brali udział również: zastępca Burmistrza Babimostu Zbigniew Woziński, Sławomira Stoll-Scheer - specjalista ds. współpracy transgranicznej, Aneta Sybis – Jeż – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście oraz Zdzisław Krupa – dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji „Olimpia”. Spotkanie dotyczyło omówienia wspólnych spotkań i projektów realizowanych w 2016 r. oraz możliwości współpracy handlowej między siecią sklepów „EDK” i przedsiębiorstwa „Dębowa Polska”. W drugiej części spotkania zaproszeni goście odwiedzili firmę z Siedlca.

Ponadto na spotkaniu zaplanowano wymianę członków organizacji i stowarzyszeń oraz realizację projektów, w tym m.in. spotkanie kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Babimost z kobietami z kół z Neuruppin, wymianę uczniów z Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych i szkoły w Neuruppin, spotkanie seniorów dwóch partnerskich gminy, wspólne warsztaty muzyczne oraz udział przedsiębiorców z Gminy Babimost w dnich otwartych w zakładach i przedsiębiorstwach w Neuruppin. Zaplanowano także udział w dożynkach gminnych oraz wspólne obchody tradycji Bożonarodzeniowych.

Zapraszamy do galerii

19.02.2016-3
GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31118388
Goście 49
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji