Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Dni Babimostu 2016

11-12.06.2016-57W tym roku święto naszego miasta odbyło się w dniach 11 i 12 czerwca. Organizatorzy imprezy przygotowali weekend pełen wrażeń i niepowtarzalnych przeżyć. Na placu festynowym przy Centrum Sportu i Rekreacji „Olimpia” czekało na mieszkańców oraz przybyłych gości wiele atrakcji.

Podczas pierwszego dnia obchodów święta naszego miasta na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z sekcji tanecznych oraz instrumentalno – wokalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Dużą dawkę humoru dostarczył występ kabaretu „Świerszczychrząszcz”. Tego dnia na sennie wystąpił również zespół „POPOVACULA”. Mieszkańców rozgrzał koncert gwiazdy sobotniego wieczoru – ŁZY. Publiczność zgromadzona pod sceną świetnie się bawiła i gromko oklaskiwała występ zespołu. Nie był to koniec atrakcji muzycznych. Na zakończenie pierwszego dnia na scenie królowało „disco polo” w wykonaniu zespołu „Coctail Boys”.

Niedziela rozpoczęła się występem lokalnego zespołu śpiewaczego „WIWAT”. Po ich występie sceną zawładnęli najmłodsi mieszkańcy naszego miasta – dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście. Jak co roku podczas święta miasta odbyła się gala wręczenia nagród Burmistrza Babimostu w różnych dziedzinach sportowych. Tego dnia na scenie zaprezentowała się również Orkiestra Dęta OSP Babimost, pracownicy i pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz zespół „Shanties Team”. Mieszkańcy mieli okazję posłuchać koncertu „KOY” oraz „EXIGO”. Na zakończenie Dni Babimostu wystąpił NORBI.

Podczas obchodów święta Babimostu, poza występami na scenie, na mieszkańców czekały również inne atrakcje. Odbył się turniej tenisa ziemnego dla dzieci, turniej piłki nożnej na „Orliku”, „Talentiada Piłkarska”, turniej plażowej piłki siatkowej, bieg przedszkolaków oraz „Babimojska Mila” przygotowana przez Babimojski Klub Biegowy „Bakcyl”. Na dzieci czekały atrakcje przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Babimoście, jak również przez Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście (animacje, malowanie twarzy, balonowe zoo). Można było podziwiać wystawę Babimojskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” przygotowała strefę dla kobiet. W niedzielę w Pubie Arena w „Olimpii” zgromadziło się wielu kibiców piłki nożnej, by wspólnie oglądać pierwszy mecz polskich piłkarzy na Euro 2016.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tegorocznych Dni Babimostu oraz wszystkim biorącym aktywny udział w jego obchodach.

Zapraszamy do galerii

11-12.06.2016-179

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141084
Goście 27
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji