Gmina Babimost Liderem Polskiego Samorządu

03102016-1Nasza gmina odniosła kolejny krajowy sukces, otrzymując tytuł i złotą statuetkę w konkursie LIDER POLSKIEGO SAMORZĄDU. W Ogólnopolskim Programie Promocji Regionów Samorządowa Marka Roku, organizowanym przez przedsiębiorstwo Europa 2000 Consulting Sp. z o.o, Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług brały udział samorządy i przedsiębiorstwa z całej Polski. Tym większy to sukces i powód do satysfakcji.

W tym konkursie docenione zostały nasze osiągnięcia gospodarcze, skuteczne pozyskiwanie środków finansowych z Unii Europejskiej, rozwój infrastruktury oraz atuty turystyczne. Wysoko oceniono inwestycje realizowane w okresie ostatnich dwóch lat w tym m.in.: budowę trybun i zadaszenia przy budynku zaplecza socjalno – technicznego na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, rozbudowę parkingu za Gminnym Ośrodkiem Zdrowia w Babimoście, przebudowę drogi wraz z chodnikami w obrębie Rynku w Babimoście. W zakresie ochrony środowiska i działań proekologicznych doceniono działania związane z dofinansowaniem zakupu i montażu urządzeń wykorzystujących źródła energii odnawialnej oraz usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest. Uznanie znalazły również inwestycje w zakresie budowy kolejnych odcinków ścieżek rowerowych przy ulicy Dworcowej i Łąkowej w Babimoście oraz w Podmoklach Małych. Na wyróżnienie zasłużyła także aktywność pozainwestycyjna gminy. Wysoko oceniono finansowanie przez gminę nauki gry na instrumentach dętych i ludowych oraz działalność orkiestry dętej OSP. Z uznaniem odniesiono się do realizacji bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla osób po 65 roku życia, rencistów i inwalidów. Doceniono nagrody i wyróżnienia gminy w innych rankingach i konkursach. Były to m.in.: „Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Lubuskiego” za rozwijanie współpracy partnerskiej wspólnie z gminą Neuruppin, wyróżnienie „Sportowa Gmina” podczas Ogólnopolskiego Kongresu Infrastruktury Sportowej w siedzibie PKOL w Warszawie, złota statuetka „Gmina Roku” w kategorii gmin miejsko-wiejskich w konkursie „Orły Polskiego Samorządu” oraz „Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Lubuskiego” za 25 lat piastowania funkcji Burmistrza przez Bernarda Radnego. Ponadto w rankingu gmin miejsko-wiejskich tygodnika WPROST z sierpnia 2015 roku, oceniającym najszybciej rozwijające się gminy, zajęliśmy 5 miejsce w kraju, w klasyfikacji wykorzystania środków z UE w latach 2004 – 2014 przeprowadzonym przez czasopismo „WSPÓLNOTA” zajęliśmy 29 miejsce w Polsce a w ogólnopolskim dzienniku „Rzeczpospolita” w 10. jubileuszowej edycji rankingu polskich samorządów z 2014 roku Babimost zajął 31 miejsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Zauważono atuty, które wyróżniają naszą gminę a przede wszystkim : dynamiczny rozwój przedsiębiorczości i bardzo niskie 2% bezrobocie, skuteczne aplikowanie i wykorzystanie środków finansowych z Unii Europejskiej, pełne uzbrojenie gminy - w infrastrukturę wodociągową – w tym dwie Automatyczne Stacje Uzdatniania Wody w Babimoście i Kolesinie, w sieć kanalizacyjną – w tym nowoczesną Gminną Oczyszczalnię Ścieków, w sieć gazową oraz lokalizację na terenie gminy GPZ – u o mocy 26 MW zapewniającą pełne bezpieczeństwo energetyczne dla mieszkańców oraz obecnych i przyszłych inwestorów. Wyróżnia nas również posiadanie 23 kilometrów bezpiecznych, asfaltowych i z kostki polbruk ścieżek rowerowych, oraz doskonała baza sportowa z halą sportową, budynkiem Fitness Park z trybunami z zadaszeniem, sześciotorową bieżnią poliuretanową , boiskami trawiastymi i o sztucznej nawierzchni.

Należy nadmienić, że wśród samorządów z województwa lubuskiego wyróżnione zostały także gminy Świdnica i Zabór, które otrzymały tytuły „Orzeł Polskiego Samorządu”. Tę nagrodę Babimost zdobył     już w ubiegłym roku.

Reasumując możemy z dumą powiedzieć, że na złotą statuetkę w plebiscycie „Lider Polskiego Samorządu 2016” solidnie zapracowaliśmy. Jest to sukces Burmistrza, jego współpracowników oraz wielu mieszkańców naszej Gminy. Wręczenie nagrody odbyło się w piątek 30 września 2016 roku w Warszawie, podczas uroczystej gali prowadzonej przez znane postaci telewizji – Piotra Gąsowskiego i Dorotę Gardias. Statuetkę i dyplom z rąk Janusza Piechocińskiego, byłego wicepremiera i ministra gospodarki oraz Jacka Piechoty, byłego ministra gospodarki i pracy, odebrał Burmistrz Babimostu Bernard Radny. Gala zakończyła się wspólnym spotkaniem samorządowców z przedsiębiorcami, którzy zostali wyróżnieni tytułami Lider Polskiej Gospodarki oraz Diament Polskiej Gospodarki.

 

Zapraszamy do galerii

 

03102016-2

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji