Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

„Ks. dr Edward Napierała – proboszcz babimojski”

09.10.2016-42W dniu 09.10.2016 r. Burmistrz Babimostu Bernard Radny uczestniczył w uroczystości poświęcenia tablicy upamiętniającą 40 rocznicę objęcia funkcji proboszcza przez śp. ks. dr Edwarda Napierałę – wieloletniego kapłana parafii pw. Św. Wawrzyńca w Babimoście. Ksiądz Edward Napierała pełnił funkcję proboszcza w babimojskiej parafii przez 32 lata.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Babimoście, którą celebrował Jego Ekscelencja ks. biskup dr Stefan Regmunt. Po nabożeństwie obecny proboszcz ks. Andrzej Piela zaprosił gości oraz wiernych do Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, gdzie można było obejrzeć wystawę pt. „Życie zapisane w fotografii”, przygotowaną przez Państwa Urszulę i Jana Zając. Część artystyczną rozpoczął występ zespołu muzycznego kleryków z Seminarium Ojców Oblatów w Obrze. Prezentacja multimedialna pt. „Ks. dr Edward Napierała – proboszcz babimojski”, przygotowana przez panią Małgorzatę Radną, przybliżyła zgromadzonym życiorys proboszcza. Na zakończenie na scenie wystąpił baryton Andrzej Bator – muzyk pochodzący z ziemi lubuskiej. Po części artystycznej zgromadzeni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Podmokli Wielkich i Lasek.

Zapraszamy do galerii

09.10.2016-83

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141092
Goście 49
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji