Urząd Miejski w Babimoście poszukuje osoby do pracy na stanowisko pracownik gospodarczy – sprzątanie.

Szczegóły pod numerem telefonu 683513862
lub w urzędzie – biuro nr 14.


 

Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


„Ks. dr Edward Napierała – proboszcz babimojski”

09.10.2016-42W dniu 09.10.2016 r. Burmistrz Babimostu Bernard Radny uczestniczył w uroczystości poświęcenia tablicy upamiętniającą 40 rocznicę objęcia funkcji proboszcza przez śp. ks. dr Edwarda Napierałę – wieloletniego kapłana parafii pw. Św. Wawrzyńca w Babimoście. Ksiądz Edward Napierała pełnił funkcję proboszcza w babimojskiej parafii przez 32 lata.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Babimoście, którą celebrował Jego Ekscelencja ks. biskup dr Stefan Regmunt. Po nabożeństwie obecny proboszcz ks. Andrzej Piela zaprosił gości oraz wiernych do Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, gdzie można było obejrzeć wystawę pt. „Życie zapisane w fotografii”, przygotowaną przez Państwa Urszulę i Jana Zając. Część artystyczną rozpoczął występ zespołu muzycznego kleryków z Seminarium Ojców Oblatów w Obrze. Prezentacja multimedialna pt. „Ks. dr Edward Napierała – proboszcz babimojski”, przygotowana przez panią Małgorzatę Radną, przybliżyła zgromadzonym życiorys proboszcza. Na zakończenie na scenie wystąpił baryton Andrzej Bator – muzyk pochodzący z ziemi lubuskiej. Po części artystycznej zgromadzeni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Podmokli Wielkich i Lasek.

Zapraszamy do galerii

09.10.2016-83

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK