„STOP DOPALACZOM”

Uczniowie Zespołu Szkół w Babimoście 2O tym, że dopalacze są ogromnym problemem, powodującym katastrofalne skutki dla zdrowa, powodują destrukcję organizmu człowieka, rujnują życie, mówi się od miesięcy. Więc dlaczego ludzie po nie sięgają ? Jak można pomóc zatrutym dopalaczami?

Spółka z o.o Polska Press – wydawca Gazety Lubuskiej, w wielu regionach naszego kraju zorganizowała akcję „STOP DOPALACZOM”. Gmina Babimost, wspólnie z pięcioma innymi gminami naszego powiatu oraz z miastem Zielona Góra i Lubuskim Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Osób Uzależnionych i Współuzależnionych, stała się partnerem tego projektu. W czwartek 6 października w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie babimojskiej młodzieży gimnazjalnej z przedstawicielami Gazety Lubuskiej oraz terapeutą Lubuskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii panem Jarosławem Stefanowiczem. W ramach tej akcji wydany został dla młodzieży komiks „MOCARZ”. Jego nazwa nie jest przypadkowa - tak samo bowiem nazywa się popularny dopalacz, którego toksyczne związki działają silniej od marihuany czy haszyszu. Substancja ta sieje spustoszenie przede wszystkim wśród młodych ludzi, którzy eksperymentując z nowymi używkami, nie zważają na opłakane w skutkach konsekwencje ich stosowania. Komiks „Mocarz” jest dającą do myślenia akcją przeciwko handlarzom śmiercionośnymi substancjami. Pokazuje co dzieje się z człowiekiem, który wziął dopalacze oraz informuje do czego prowadzi ich zażywanie i dlaczego należy ich unikać.

Popieramy takie akcje społeczne jaką jest akcja „STOP DOPALACZOM” Wszystko po to, by powiedzieć dopalaczom stanowcze NIE i włączyć się w walkę o zdrowie młodych ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy jak łatwo się od nich uzależnić. Zamiast zostać kowalem własnego losu, można jedną pochopną decyzją przekazać kontrolę nad swoim życiem i ciałem ciemnym „mocarzom”, narażając się na ryzyko utraty zdrowia a nawet życia.

W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Babimoście w każdy ostatni wtorek miesiąca w godzinach oda 16.00 do 18.00 czynny jest punkt konsultacyjny, w którym przyjmuje specjalista od uzależnień. Jeśli ktokolwiek ma problem z narkotykami lub dopalaczami to bezpłatnie uzyska tam poradę. Można również zwrócić się o pomoc do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która działa także i w tym zakresie. Numer telefonu do pełnomocnika to 68 351 24 44.

Uczniowie Zespołu Szkół w Babimoście 2
Uczniowie Zespołu szkół w Babimoście 3
Uczniowie Zespołu Szkół w Babimoście

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji