„STOP DOPALACZOM”

Uczniowie Zespołu Szkół w Babimoście 2O tym, że dopalacze są ogromnym problemem, powodującym katastrofalne skutki dla zdrowa, powodują destrukcję organizmu człowieka, rujnują życie, mówi się od miesięcy. Więc dlaczego ludzie po nie sięgają ? Jak można pomóc zatrutym dopalaczami?

Spółka z o.o Polska Press – wydawca Gazety Lubuskiej, w wielu regionach naszego kraju zorganizowała akcję „STOP DOPALACZOM”. Gmina Babimost, wspólnie z pięcioma innymi gminami naszego powiatu oraz z miastem Zielona Góra i Lubuskim Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Osób Uzależnionych i Współuzależnionych, stała się partnerem tego projektu. W czwartek 6 października w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie babimojskiej młodzieży gimnazjalnej z przedstawicielami Gazety Lubuskiej oraz terapeutą Lubuskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii panem Jarosławem Stefanowiczem. W ramach tej akcji wydany został dla młodzieży komiks „MOCARZ”. Jego nazwa nie jest przypadkowa - tak samo bowiem nazywa się popularny dopalacz, którego toksyczne związki działają silniej od marihuany czy haszyszu. Substancja ta sieje spustoszenie przede wszystkim wśród młodych ludzi, którzy eksperymentując z nowymi używkami, nie zważają na opłakane w skutkach konsekwencje ich stosowania. Komiks „Mocarz” jest dającą do myślenia akcją przeciwko handlarzom śmiercionośnymi substancjami. Pokazuje co dzieje się z człowiekiem, który wziął dopalacze oraz informuje do czego prowadzi ich zażywanie i dlaczego należy ich unikać.

Popieramy takie akcje społeczne jaką jest akcja „STOP DOPALACZOM” Wszystko po to, by powiedzieć dopalaczom stanowcze NIE i włączyć się w walkę o zdrowie młodych ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy jak łatwo się od nich uzależnić. Zamiast zostać kowalem własnego losu, można jedną pochopną decyzją przekazać kontrolę nad swoim życiem i ciałem ciemnym „mocarzom”, narażając się na ryzyko utraty zdrowia a nawet życia.

W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Babimoście w każdy ostatni wtorek miesiąca w godzinach oda 16.00 do 18.00 czynny jest punkt konsultacyjny, w którym przyjmuje specjalista od uzależnień. Jeśli ktokolwiek ma problem z narkotykami lub dopalaczami to bezpłatnie uzyska tam poradę. Można również zwrócić się o pomoc do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która działa także i w tym zakresie. Numer telefonu do pełnomocnika to 68 351 24 44.

Uczniowie Zespołu Szkół w Babimoście 2
Uczniowie Zespołu szkół w Babimoście 3
Uczniowie Zespołu Szkół w Babimoście

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK