„Wszystko kręci się wokół mleka”

13112016-2W niedzielę 13 listopada br. w sali wiejskiej w Nowym Kramsku odbyło się  kolejne spotkanie z cyklu "Popołudnie z Cygą" zorganizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno- Edukacyjne " Cyga " z Nowego Kramska.

 

 

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście - przedstawiciele Gminy Babimost Burmistrz  Bernard Radny z małżonką, Zastępca Burmistrza  Zbigniew Woziński z małżonką, Sekretarz Gminy Sylwia Panaś, sołtysi, radni  oraz mieszkańcy z Nowego Kramska i okolicznych miejscowości. 

Spotkanie zostało zorganizowane pod nazwą „Wszystko kręci się wokół mleka”. Zaprezentowano pokaz odciągania mleka, co dawniej nazywano „przekręcaniem mleka w centrefudze". W czynności tej ważne jest jakie mleko się wleje, aby proces oddzielania śmietany od mleka przebiegał prawidłowo. W prezentacji tej wziął udział Burmistrz Babimostu. Następnie Panie z Nowego Kramska pokazały urządzenia do wyrabiania masła i  jak poprawnie ubić śmietanę, wyrobić i wydusić  masło, aby było smaczne. Zaproszeni goście mogli osobiście wyrobić masło w „kierzynce”. Gospodynie zaprezentowały  także czynności związane z wytwarzaniem twarogu oraz dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na spotkaniu nie zabrakło także  innych atrakcji takich jak: pokaz mody mlecznej, gdzie zaprezentowano między innymi: wymborki, ryczki, bańki i aparaty udojowe, dzieci miały także możliwość udziału w konkursie rysunkowym w którym należało narysować krowę. Nie zabrakło osób, które chętnie tańczyły i śpiewały utwory ludowe.

Podczas imprezy programy artystyczne zaprezentowały dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku : przedszkolaki, chór szkolny  oraz Wiolinki. Wystąpiła także grupa dzieci uczących się gry na gitarze pod okiem p. Andżeliki Drozdy.

 

Zapraszamy do galerii

13112016-5
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK