Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Dzień Seniora w Babimoście

24.11.2016-11Corocznie członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Koło Nr 1 w Babimoście, spotykają się na wspólnej uroczystości z okazji Dnia Seniora. W naszym kalendarzu można znaleźć kilka dat , do których przypisane jest to święto : 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Jak więc widać rola seniorów w życiu całego społeczeństwa jest dostrzegana i doceniana.

Obecnie na świecie żyje około 600 milionów osób powyżej 60. roku życia. Szacuje się, że w 2050 roku liczba ta wyniesie 2 miliardy. Znakomita większość z nich zamieszkiwać będzie kraje rozwijające się. Starsi ludzi będą zatem pełnić jeszcze większą rolę wychowawczą, a ponadto będą musieli liczyć się z późniejszym odejściem na emeryturę. Dlatego coraz częściej organizowane są rozmaite formy aktywizacji osób w podeszłym wieku: warsztaty, szkolenia, kursy czy koła zainteresowań. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.

Nasi seniorzy spotkali się w tym roku 24 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury. Wszystkich zebranych powitali i życzenia złożyli w imieniu Zarządu stowarzyszenia - prezes Barbara Szmagulska oraz sekretarz Stefania Piwecka. Szczególnie wzruszającym momentem uroczystości było wyróżnienie kilku ponad 80-letnich członków dyplomami , drobnymi upominkami oraz kwiatami, które wręczył zaproszony na obchody tego święta Burmistrz Babimostu Bernard Radny. W swoim wystąpieniu , życzył wszystkim aby nie mieli czasu, cytując jednego z ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych Benjamina Franklina „ Nie starzeje się ten kto nie ma czasu” . Dołączył również życzenia wielu lat zdrowia i wszelkiej pomyślności. Podziękował również członkom Zarządu za wkład pracy w integrację tego środowiska. Podkreślił, jak ważną rzeczą jest wyciągnięcie ludzi z domów, szczególnie tych starszych, zachęcanie do aktywności, otoczenie ich opieką i serdecznością. Członkom Zarządu wręczył bukiety kwiatów oraz drobne upominki.

Zapraszamy do galerii

24.11.2016-19

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 53
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji