Spotkanie przedświąteczne organizacji i stowarzyszeń społecznych

14.12.2016-10Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się członkowie babimojskich organizacji i stowarzyszeń społecznych, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczno - noworoczne . Tegoroczna uroczystość odbyła się 14 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury. Wzięło w niej udział pięć organizacji - Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - z Koło Nr 1 w Babimoście, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Koło w Babimoście, Babimojski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Gminne Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół.

Część artystyczna tego świątecznego spotkania rozpoczęła się od przedstawienia jasełkowego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Babimoście, przygotowanych przez Panią Halinę Grina – nauczycielkę religii. Historia narodzin Jezusa opowiedziana słowem, śpiewem i muzyką przez młodych aktorów – amatorów była niezwykle wzruszająca. Publiczność z zainteresowaniem obejrzała spektakl nagradzając uczniów gromkimi brawami za piękny występ. Następnie w atmosferę świąt przeniosły słuchaczy kolędy w wykonaniu orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście.

Po części artystycznej życzenia świąteczne złożyli zebranym Burmistrz Babimostu Bernard Radny i proboszcz parafii p.w. św. Wawrzyńca Ks. kanonik dr Andrzej Piela.

Na drugą część spotkania członkowie stowarzyszeń oraz zaproszeni goście przeszli do sali bankietowej GOK, gdzie podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do poczęstunku, który składał się z tradycyjnych wigilijnych potraw.

Zapraszamy do galerii

14.12.2016-3
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji