Jarmark Bożonarodzeniowy 2016

17.12.2016-15317 grudnia 2016 r. na placu Targowiska Miejskiego odbył się VIII Jarmark Bożonarodzeniowy. Mieszkańcy naszej Gminy, jak również z ościennych miejscowości nie zawiedli! Tego dnia świętowali razem z nami. Atmosfera, mimo mroźnego powietrza, była naprawdę gorąca i niepowtarzalna. Korzystając z okazji można było zrobić świąteczne zakupy na licznych stoiskach handlowych.

Tegoroczny jarmark rozpoczął się o godzinie 13:00 występem dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście. To waśnie ci najmłodsi zgromadzili pod sceną największą liczbę publiczności, przenosząc ich w atmosferę świąt. Można było posłuchać kolęd oraz świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Wiwat”, dzieci i młodzieży z sekcji artystycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Zespołu Szkół w Babimoście, jak również w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Babimost. W tym roku na scenie zaprezentowały się również dzieci ze szkoły artystycznej z naszej partnerskiej gminy Neuruppin. Główną gwiazdą tegorocznego jarmarku był zespół Dixie Kings Band. Chętnie odwiedzana była stajenka. Figury, które nawiązywały do świętych postaci, wykonane były z drewna. Nie zabrakło Świętego Mikołaja, który przybył specjalnie dla tych najmłodszych i tych starszych uczestników imprezy, ze świątecznej Laponii. Rozdawał świąteczne uśmiechy i cukierki. Można było zrobić z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Słodkości można było również skosztować na stoiskach przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy. Na ich stoiskach nie zabrakło pierogów, uszek i krokietów. Na stoisku przedszkola „Pod Muchomorkiem” można było kupić piernikowe chatki, robione prze dzieci i ich rodziców. Uczniowie ze szkół przygotowali stoisko z ręcznie wykonanymi stroikami. Ozdoby świąteczne można było również podziwiać na wystawie przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną. Na jarmarku można było kupić choinki – żywe i sztuczne, ozdoby świąteczne, karpie, słodycze, zabawki oraz inne, przydatne w okresie świątecznym towary. Dla uczestników jarmarku pracownicy Urzędu Miejskiego w Babimoście serwowali gorący barszcz z uszkami oraz ciepłą herbatę i kawę. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” zapraszało do przygotowanego „Miasteczka Bożonarodzeniowego”, w którym dzieci, młodzież, a nawet ci najstarsi mogli ozdobić świąteczne pierniki, zrobić stroik i inne świąteczne ozdoby. Podczas trwania jarmarku została przeprowadzona zbiórka publiczna zorganizowana przez stowarzyszenie „Lepsza przyszłość”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację, której bardzo potrzebuje Mateusz Kandzia.

W świątecznym klimacie kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy dobiegł końca. Z roku na rok ta impreza cieszy się większym zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że atmosfera, która panowała w minioną sobotę przyciągnie za rok ponownie naszych mieszkańców na kolejny jarmark. Już dziś serdecznie Was zapraszamy 16 grudnia 2017r.!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
17.12.2016-174

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK