Jarmark Bożonarodzeniowy 2016

17.12.2016-15317 grudnia 2016 r. na placu Targowiska Miejskiego odbył się VIII Jarmark Bożonarodzeniowy. Mieszkańcy naszej Gminy, jak również z ościennych miejscowości nie zawiedli! Tego dnia świętowali razem z nami. Atmosfera, mimo mroźnego powietrza, była naprawdę gorąca i niepowtarzalna. Korzystając z okazji można było zrobić świąteczne zakupy na licznych stoiskach handlowych.

Tegoroczny jarmark rozpoczął się o godzinie 13:00 występem dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście. To waśnie ci najmłodsi zgromadzili pod sceną największą liczbę publiczności, przenosząc ich w atmosferę świąt. Można było posłuchać kolęd oraz świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Wiwat”, dzieci i młodzieży z sekcji artystycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Zespołu Szkół w Babimoście, jak również w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Babimost. W tym roku na scenie zaprezentowały się również dzieci ze szkoły artystycznej z naszej partnerskiej gminy Neuruppin. Główną gwiazdą tegorocznego jarmarku był zespół Dixie Kings Band. Chętnie odwiedzana była stajenka. Figury, które nawiązywały do świętych postaci, wykonane były z drewna. Nie zabrakło Świętego Mikołaja, który przybył specjalnie dla tych najmłodszych i tych starszych uczestników imprezy, ze świątecznej Laponii. Rozdawał świąteczne uśmiechy i cukierki. Można było zrobić z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Słodkości można było również skosztować na stoiskach przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy. Na ich stoiskach nie zabrakło pierogów, uszek i krokietów. Na stoisku przedszkola „Pod Muchomorkiem” można było kupić piernikowe chatki, robione prze dzieci i ich rodziców. Uczniowie ze szkół przygotowali stoisko z ręcznie wykonanymi stroikami. Ozdoby świąteczne można było również podziwiać na wystawie przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną. Na jarmarku można było kupić choinki – żywe i sztuczne, ozdoby świąteczne, karpie, słodycze, zabawki oraz inne, przydatne w okresie świątecznym towary. Dla uczestników jarmarku pracownicy Urzędu Miejskiego w Babimoście serwowali gorący barszcz z uszkami oraz ciepłą herbatę i kawę. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” zapraszało do przygotowanego „Miasteczka Bożonarodzeniowego”, w którym dzieci, młodzież, a nawet ci najstarsi mogli ozdobić świąteczne pierniki, zrobić stroik i inne świąteczne ozdoby. Podczas trwania jarmarku została przeprowadzona zbiórka publiczna zorganizowana przez stowarzyszenie „Lepsza przyszłość”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację, której bardzo potrzebuje Mateusz Kandzia.

W świątecznym klimacie kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy dobiegł końca. Z roku na rok ta impreza cieszy się większym zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że atmosfera, która panowała w minioną sobotę przyciągnie za rok ponownie naszych mieszkańców na kolejny jarmark. Już dziś serdecznie Was zapraszamy 16 grudnia 2017r.!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
17.12.2016-174

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji