Spotkanie przedstawicieli Gmin partnerskich

16.03.2017-3W dniu 16.03.2017 delegacja z Gminy Babimost uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta w Neuruppin. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Babimostu Bernard Radny, z-ca Burmistrza Zbigniew Woziński i specjalista ds. współpracy transgranicznej Sławomira Stoll – Scheer, ze strony niemieckiej Burmistrz Neuruppin Jens Peter Golde, Z-ca Burmistrza Arne Krohn, Skarbnik Gminy Willy Gebke, Kierownik Urzędu Jutta Miessner, Dyrektor Szkoły Rosa-Luxemburg Matthias Kamnick oraz referent ds. miast partnerskich Magdalena Yanshin.

Celem spotkania było omówienie planu współpracy partnerskiej na 2017r. W pierwszym półroczu zaplanowana została wizyta niemieckich gospodyń wiejskich, która weźmie udział w stołach wielkanocnych, podczas których prezentowana będzie po raz pierwszy wspólna książka na temat życia gospodyń po obu stronach Odry. W warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury wezmą udział młodzieżowe zespoły muzyczne, a w projekcie przygotowanym przez Zespół Szkół w Podmoklach Małych wezmą udział nauczyciele oraz uczniowie ze Szkoły Rosa-Luxemburg, rewizyta uczniów nastąpi w miesiącu wrześniu. Na obchody 150 rocznicy Straży Pożarnej w Neuruppin zostali zaproszeni strażacy. W drugim półroczu zorganizowane będzie spotkanie pracowników samorządowych, wymiana seniorów oraz udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Neuruppin grup muzyczno - wokalnych.

W godzinach popołudniowych delegacja z Babimostu wzięła udział w uroczystościach związanych z obchodami urodzin największego budowniczego niemieckiego klasycyzmu Karla Friedricha Schinkela, który zaprojektował i odbudował miasto Neuruppin po spaleniu w drugiej połowie XVII wieku. Wiązankę kwiatów złożył Burmistrz Neuruppin Jens-Peter Golde wraz z Burmistrzem Babimostu Bernardem Radnym.

Zapraszamy do galerii

16.03.2017-7
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji