Spotkanie przedstawicieli Gmin partnerskich

16.03.2017-3W dniu 16.03.2017 delegacja z Gminy Babimost uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta w Neuruppin. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Babimostu Bernard Radny, z-ca Burmistrza Zbigniew Woziński i specjalista ds. współpracy transgranicznej Sławomira Stoll – Scheer, ze strony niemieckiej Burmistrz Neuruppin Jens Peter Golde, Z-ca Burmistrza Arne Krohn, Skarbnik Gminy Willy Gebke, Kierownik Urzędu Jutta Miessner, Dyrektor Szkoły Rosa-Luxemburg Matthias Kamnick oraz referent ds. miast partnerskich Magdalena Yanshin.

Celem spotkania było omówienie planu współpracy partnerskiej na 2017r. W pierwszym półroczu zaplanowana została wizyta niemieckich gospodyń wiejskich, która weźmie udział w stołach wielkanocnych, podczas których prezentowana będzie po raz pierwszy wspólna książka na temat życia gospodyń po obu stronach Odry. W warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury wezmą udział młodzieżowe zespoły muzyczne, a w projekcie przygotowanym przez Zespół Szkół w Podmoklach Małych wezmą udział nauczyciele oraz uczniowie ze Szkoły Rosa-Luxemburg, rewizyta uczniów nastąpi w miesiącu wrześniu. Na obchody 150 rocznicy Straży Pożarnej w Neuruppin zostali zaproszeni strażacy. W drugim półroczu zorganizowane będzie spotkanie pracowników samorządowych, wymiana seniorów oraz udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Neuruppin grup muzyczno - wokalnych.

W godzinach popołudniowych delegacja z Babimostu wzięła udział w uroczystościach związanych z obchodami urodzin największego budowniczego niemieckiego klasycyzmu Karla Friedricha Schinkela, który zaprojektował i odbudował miasto Neuruppin po spaleniu w drugiej połowie XVII wieku. Wiązankę kwiatów złożył Burmistrz Neuruppin Jens-Peter Golde wraz z Burmistrzem Babimostu Bernardem Radnym.

Zapraszamy do galerii

16.03.2017-7
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK