W związku z procedowaniem projektu ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424) zwracamy się do Państwa Prezydentów/Burmistrzów/Wójtów Miast i Gmin o podjęcie działań przeciwko wprowadzaniu GMO w naszej Ojczyźnie. Jesteście Państwo włodarzami, pragnącymi zdrowia i bezpiecznego rozwoju przyszłych pokoleń, odpowiedzialnymi za rozwój waszych rodzin i lokalnych społeczności.
Treść wspomnianej ustawy "waży" losy polskiej ziemi, bezpieczeństwa i suwerenności żywnościowej. Na dzień dzisiejszy są w niej zapisy, które otwierają każda gminę na uprawy GMO:
Art. 49a.

1. co prawda zawiera zapis:
"Terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia się strefą wolną od upraw GMO. ALE DALEJ! zawiera zaprzeczenie powyższego:
2. Dopuszcza się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prowadzenie uprawy GMO wyłącznie na gruntach rolnych w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze, zwanej dalej strefą prowadzenia uprawy GMO, po uzyskaniu zezwolenia, o którym mowa w ust. 3. Uprawę GMO prowadzi się zgodnie z określonymi w tym zezwoleniu warunkami, sposobem i terminem...

Od Państwa zależy, czy rząd RP pozwoli uprawiać na polskiej ziemi, w polskich gminach GMO. Samorządy nie zostały powiadomione o takim zamiarze i takim projekcie ustawy. GMO zniszczy nasze dobre rolnictwo i dobrą markę polskiej zdrowej prawdziwej żywności.
Nie wolno na to zezwolić !!!
Przyjedźcie koniecznie do Warszawy na posiedzenie podkomisji i komisji sejmowych 11 września 2017 r. aby wziąć udział w konsultacjach społecznych i wyraźcie stanowisko swoje i reprezentowanych społeczności. Szczegóły:
Przewodniczącego Komisji Rolnictwa: dr Jarosław Sachajko, 609 858 811,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

WAŻNE INFORMACJE:
Nasze - strony społecznej - stanowisko - POPRAWKA GŁÓWNA:
Zamiast proponowanych obecnych zapisów:
"Art. 49a. 1. Terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia się strefą wolną od upraw GMO.
2. Dopuszcza się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prowadzenie uprawy GMO wyłącznie na gruntach rolnych w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze, zwanej dalej strefą prowadzenia uprawy GMO, po uzyskaniu zezwolenia, o którym mowa w ust. 3. Uprawę GMO prowadzi się zgodnie z określonymi w tym zezwoleniu warunkami, sposobem i terminem.
MY JAKO STRONA SPOŁECZNA, WYBORCY, OBYWATELE POLSKI - DOMAGAMY SIĘ ZAPISU:
Art. 49a. Na terytorium  Rzeczypospolitej Polskiej wprowadza się całkowity i bezwarunkowy zakaz uwalniania GMO do środowiska (w celach komercyjnych i eksperymentalnych).
I NA TYM KONIEC, BEZ STREF. I rejestr upraw GMO będzie pusty, albo będzie wskazywał nielegalne uprawy.
Szczegółowe stanowisko i uzasadnienie naszych prawników (skrót) tutaj:
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/stanowiskokancelarii.pdf
DODATKOWE propozycje naszych poprawek z uzasadnieniem tutaj:
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/poprawki.pdf
(*) Projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw
http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/69E80A08C65303A4C12580EC006B8088/%24File/1424.pdf


Z poważaniem,
Sir Julian Rose, rolnik, pisarz, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez śp. Lecha Kaczyńskiego, gospodarstwo edukacyjne
EKOCENTRUM ICPPC
Edyta Jaroszewska-Nowak, Ekoland o/Zachodniopomorski, prezes, gospodarstwo ekologiczne BIOEDEN, Solidarność RI o/zachodniopomorski
Lena Huppert, Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa
Obywatelskiego QLT, prezes Anna Szmelcer, Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO, przewodnicząca Anna Bednarek, Stowarzyszenie BestPROEKO, prezes

KONTAKT:
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji