W końcu po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, mogliśmy znów wrócić do świętowania Dni Babimostu, w tym roku w sposób szczególny, w ramach 625-lecie naszego Miasta.

W miniony weekend, 10-12 czerwca 2022 r. wszyscy mieszkańcy oraz osoby przyjezdne mogli wziąć udział w wielu atrakcjach. Nie można było narzekać na nudę, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W piątek, 10.06.2022 r., w Zielonym Zakątku odbyło się przedstawienie teatralne ŚWIATEŁKO, przygotowane przez grupę teatralną REIMANÓWKI, jak również koncert Orkiestry Dętej OSP Babimost. Dużą furorę, wśród najmłodszych, zrobił Festiwal Kolorów oraz malowanie twarzy. Podczas tego dnia można było podziwiać prace pokonkursowe Lubuskich Konfrontacji Artystycznych – Plastyka.

Sobotni dzień rozpoczął się występem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Babimoście, Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Babimoście, Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku oraz Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, a także z sekcji artystycznych GOK Babimost. Oprócz występów na scenie, na Orliku odbył się dziecięcy turniej piłki nożnej, w której uczestniczyły drużyny z Babimostu, Podmokli, Wolsztyna i Zbąszynia. Tego dnia na sportowo rywalizowali również strażacy z OSP naszej Gminy, biorąc udział w turnieju kręglarskim.

Z okazji święta naszego Miasta, wszyscy mieszkańcy, i ci najmłodsi, jak również ci najstarsi, mogli przyczynić się do powstania pięknego muralu, przedstawiającym krajobraz Babimostu.

Pierwszą gwiazdą sobotniego dnia był zespół WOLTER. Główną gwiazdą tego wieczoru, był zespół DE MONO, na koncert którego przybyło bardzo wielu fanów. Zgromadzeni świetnie się bawili i gromko oklaskiwali występ zespołu Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się zabaw taneczna z zespołem DUET COVER.

W niedzielne popołudnie mieszkańcy naszej Gminy mogli wysłuchać koncertu zespołu CZARNY MIŚ, coverów Zbigniewa Wodeckiego, czy też utworów zespołu GUITAR HITS SHOW OFF 60’S STRATOSFERA. Na zakończenie Dni Babimostu, główną gwiazdą był MICHAŁ SZPAK, który zgromadził pod sceną liczną publiczność. Zgromadzeni świetnie się bawili i gromko oklaskiwali występ artysty.

Poza występami na scenie, na mieszkańców czekały również inne atrakcje. Odbył się bieg przedszkolaków oraz „Babimojska Mila” przygotowana przez Babimojski Klub Biegowy „Bakcyl”, rodzinny turniej kręglarski, turniej kręglarski stowarzyszeń z naszej Gminy, a także pokaz akrobatyki w wykonaniu dzieci z UKS OLIMP Podmokle Małe. Ponadto, dla najmłodszych przygotowane były dmuchane zamki, mega bańki, balonowe zwierzaki oraz wiele innych atrakcji.

Przez cały weekend w Gminnym Ośrodku Kultury można było podziwiać wystawę materiałów i dokumentów historycznych Babimojszczyzny.

Pogoda dopisała, publiczność nie zawiodła. Dziękujemy!