W tym roku święto naszego miasta przypadło na 10-11 czerwca. Wszyscy mieszkańcy oraz osoby przyjezdne mogli wziąć udział w wielu atrakcjach. Nie można było narzekać na nudę, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Sobotni dzień rozpoczął się występem dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście, a także z sekcji wokalnej i tanecznej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Tego dnia na scenie wystąpił lokalny zespół śpiewaczy „WIWAT”, a także Orkiestra Dęta OSP Babimost. Czekając na pierwszą gwiazdę święta naszego miasta, można było posłuchać koncertu hiphopowej grupy „247 Global”. Pierwszą gwiazdą tegorocznych Dni Babimostu był zespół JEDENOSIEML gromadząc pod sceną liczną publiczność, która świetnie się bawiła i gromko oklaskiwała występ zespołu. Kolejną gwiazdą Dni Babimostu był MESAJAH. Na ten koncert również przybyło bardzo wielu fanów. Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się zabawa taneczna, którą prowadził DJ A&J.

Oprócz występów na scenie uczestnicy imprezy mogli podziwiać wystawę pojazdów zabytkowych. Dla najmłodszych Biblioteka Publiczna w Babimoście zorganizowała wiele ciekawych atrakcji m.in. bańkowe szaleństwo, kolorowanki, malowanie palcami, słomki konstrukcyjne czy klanza. Każdy mieszkaniec mógł zaczerpnąć ogólnej porady na temat zdrowia, zmierzyć ciśnienie czy też poziom cukru, dzięki stoisku TOPMED. Poza tym, w holu hali Olimpia można było obejrzeć wystawę „Babimost i okolice w grafice i rysunku”.

Niedziela rozpoczęła się pokazem akrobatyki dzieci z UKS Olimp Podmokle Małe. Po tych najmłodszych teren CSiR opanowali najsilniejsi mężczyźni w naszym kraju. A to dlatego, że odbył się puchar Polski Strongmanów. Imprezę tę objął honorowym patronatem Burmistrz Babimostu Bernard Radny. Starsi mogli podziwiać wyczyny strongmanów, za to ich pociechy zabawiał bardzo zabawny klaun. Tego dnia odbył się również występ kapeli „Bajer”, a także uwielbiana przez dzieci i młodzież Eksplozja Kolorów – impreza, która pozwoliła pokolorować nasze emocje.

W międzyczasie w sali widowiskowej GOK odbył się koncert „W pogoni za sławą” przygotowany przez Grupę „Incognito”, „Małolaty” oraz „duet Siostry”. Zaraz po ich występie odbyła się premiera spektaklu „Wiktorek” zaprezentowana przez Grupę Teatralną PreTekst.

Poza tym na bieżni CSiR odbył się bieg przedszkolaka, turniej piłki nożnej, finał kręglarskiego turnieju stowarzyszeń, „Laser Maniak”, a także kiermasz książek.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tegorocznych Dni Babimostu oraz wszystkim biorącym aktywny udział w jego obchodach.