10 listopada 2022 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście tradycyjnie odbyła się gala wręczenia nagród oraz wyróżnień Burmistrza Babimostu w różnych dziedzinach życia w 2022 roku. W roku bieżącym Burmistrz Babimostu przyznał nagrody w trzech kategoriach:

– kategoria sport

Nagrodę za szczególne osiągnięcia sportowe otrzymał Cezary Łazowy, który zdobył I miejsce oraz tytuł Mistrza Polski w 2022 r. w biegu na dystansie 200 m oraz otrzymał powołanie do kadry narodowej na zawody lekkoatletyczne U20. Cezary Łazowy jest zdobywcą pięciu rekordów w biegach w Szkole Podstawowej w Babimoście.

– kategoria działalność społeczna

Za całokształt pracy społecznej nagrodę z rąk burmistrza otrzymała Pani Teresa Chromińska. Przez wiele lat pełniąca funkcję Prezesa Gminnego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół w Babimoście, przyczyniła się do pozyskania wielu środków finansowych. Jej wkład pracy i czas poświęcony na rzecz Stowarzyszenia jest rezultatem znaczącego zwiększenia liczby jego członków.

– kategoria działalność gospodarcza

Port Lotniczy Babimost-Zielona Góra otrzymał nagrodę w za całokształt w działalności gospodarczej. Port Lotniczy Zielona Góra –Babimost działa od roku 1977 i jest stałą wizytówką Gminy Babimost. Od kilku lat zauważamy prężny rozwój i ożywienie portu. Nieustannie rosnąca z roku na rok liczba obsługiwanych w Porcie Lotniczym pasażerów to wynik wzrostu i atrakcyjności połączeń lotniczych oferowanych z naszego lotniska. Port Lotniczy w Babimoście obsłużył w tym roku 37 tysięcy pasażerów. Szczególnie w roku bieżącym wzrosła ilość połączeń do różnych miejsc turystycznych w Europie. Dzisiaj Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost jest częścią krajowego, europejskiego i światowego systemu transportowego.

Burmistrz Babimostu przyznał także wyróżnienia w dziedzinach:

– sport:

Wyróżnienie w kategorii sport otrzymała drużyna badmintona dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Babimoście, która zdobyła złoty medalu w finale wojewódzkim w badmintonie w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2021/2022. W skład drużyny wchodzą: Amelia Sypniewska, Marta Brudło, Weronika Gulak.

W tej kategorii wyróżnienie otrzymała również drużyna unihokeja dziewcząt starszych reprezentująca Szkołę Podstawową w Podmoklach Małych. Dziewczęta zdobyły złoty medal w finale wojewódzkim Unihokeja w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2021/2022. Drużyna unihokeja dziewcząt wystąpiła w składzie: Kinga Stein, Julia Urbańska, Kornelia Pańczuk, Milena Bocian, Natalia Poźniak, Lena Modrzyk oraz Agata Nawrot. Kolejne

W kategorii sport zostały przyznane dwa wyróżnienia indywidualne dla Amelii Sypniewskiej, złotej medalistki w skoku w dal w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2021/2022, a także dla Anity Chmielak, która zdobyła złoty krążek w biegu na 1000 m w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2021/2022.

Burmistrz Babimostu wyróżnił również drużynę BRD w składzie: Milena Dub, Maja Zmuda, Hubert Eckert, Leon Szymański ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku. Drużyna wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zdobywając drużynowo III miejsca.

– kultura:

Wyróżnienie w kategorii kultura otrzymała Kapela Koźlarska w składzie Adrian i Arkadiusz Drozda. Chłopcy otrzymali wyróżnienie podczas biesiady koźlarskiej oraz wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu na Słowacji w Oravskiej Polhorze.

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Anita Trocholepsza, która otrzymała tytuł laureata Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Lubuskich Konfrontacji Artystycznych Zielona Góra 2022 oraz wzięła udział w półfinale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Wygraj Sukces”, a także w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Pro Arte.

Galę wręczenia przez burmistrza nagród i wyróżnień uświetniły występy dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku oraz Szkoły Podstawowej w Babimoście.