W końcu po przerwie, która spowodowana była pandemią koronawirusa, mogliśmy znów wrócić do organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego. Mieszkańcy naszej gminy, jak również z ościennych miejscowości nie zawiedli! W minioną sobotę, 17 grudnia 2022 r. licznie przybyli na Targowisko Miejskie w Babimoście i świętowali razem z nami. Atmosfera, mimo mroźnego powietrza, była naprawdę gorąca i niepowtarzalna. Korzystając z okazji można było zrobić przedświąteczne zakupy na stoiskach handlowych.

Naszą przedświąteczną imprezę rozpoczęli najmłodsi, którzy zgromadzili pod sceną najliczniejszą publiczność. Najpierw zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem”, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych , Szkoły Podstawowej z Babimostu, a także dzieci z sekcji wokalnej „Małolaty” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury. Można było również posłuchać kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Babimost. Gościnnie na scenie wystąpiła Kapela Bajer. Ale nie tylko artystyczne występy przeniosły nas tego dnia w atmosferę świąt. Nie mogło zabraknąć oczywiście stoisk ze świątecznymi potrawami przygotowanymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Uczniowie z naszych szkół przygotowali stoisko z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Można było zakupić choinki – żywe i sztuczne, ozdoby świąteczne, karpie, słodycze, zabawki oraz inne, przydatne w okresie świątecznym produkty.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tego najważniejszego – Świętego Mikołaja. Co roku przybywa ze świątecznej Laponii do naszego kochanego Babimostu, specjalnie dla tych najmłodszych i tych starszych, aby zarazić pozytywną, świąteczną energią oraz rozdać słodkie cukierki.

Ponadto na tegorocznej przedświątecznej imprezie można było stworzyć świąteczne stroiki, pierniczki czy też zapakować książkę na prezent i obdarzyć bliską osobę. Sportowe atrakcje dla dzieci przygotowali pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji, a dla „zmarzluchów” pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Babimoście serwowali ciepłą herbatę.

…i tak w świątecznym klimacie minął kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy. Z roku na rok ta impreza cieszy się większym zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że atmosfera, która panowała w minioną sobotę za rok przyciągnie jeszcze większe tłumy.