W dniu 16.12.2023 r. na Targowisku Miejskim odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Atmosfera jak zwykle była naprawdę gorąca, wyjątkowa i serdeczna. Mieszkańcy naszego miasta, a także sąsiednich miejscowości, nie zawiedli. Odwiedzili Babimost i świętowali z nami. Korzystając z okazji można było zrobić przedświąteczne zakupy na stoiskach handlowych.

Tegoroczny jarmark rozpoczął się występami dzieci i młodzieży, którzy jak co roku gromadzą pod scenę najliczniejszą publiczność. Można było obejrzeć występ młodych piosenkarzy i tancerzy z sekcji wokalnej i tanecznej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, maluszków z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście, dzieci z naszych szkół: Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku. Można było również posłuchać kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu kapeli „Bajer” oraz Orkiestry Dętej OSP Babimost. W świąteczny klimat przeniósł nas również występ laureatów tegorocznego wyróżnienia Burmistrza Babimostu w kategorii kultura – grupy wokalnej „Incognito” wraz z Zespołem Śpiewaczy „Wiwat”.

Oczywiście na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie mogło zabraknąć wyjątkowego gościa – świętego Mikołaja, na którego czeka niemalże każde dziecko, i to najmłodsze i te starsze, jak również dorośli. Nigdy nie zapomina o naszym kochanym Babimoście i jego mieszkańcach. Przybywa z Laponii, by zarażać świąteczną atmosferą, pozytywną energią, rozdając słodkości i świąteczne uśmiechy.

Nie mogło zabraknąć oczywiście stoisk ze świątecznymi potrawami przygotowanymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Uczniowie z naszych szkół przygotowali stoisko z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Można było zakupić choinki – żywe i sztuczne, ozdoby świąteczne, karpie, słodycze, zabawki oraz inne, produkty, które przydatne są w okresie świątecznym.

Ponadto na tegorocznej przedświątecznej imprezie można było skorzystać ze świątecznej fotobudki, zaprojektować kartkę bożonarodzeniową, stworzyć świąteczne stroiki, czy też zapakować książkę na prezent i obdarzyć bliską osobę, a wszyscy zmarznięci mogli napić się ciepłej herbaty i kawy.

I tak w zapadającym zmierzchu kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy dobiegł końca. Mamy nadzieję, że ta świąteczna atmosfera, która panowała na tegorocznej imprezie przyciągnie w kolejnych latach jeszcze większe tłumy. Pamiętajmy tylko, że główna ideą jarmarku jest wspólne świętowanie, spożywanie razem posiłku, rozmowy. Dzisiaj ludzie żyją w biegu zapominając o magii świąt Bożego Narodzenia i spędzaniu czasu razem. Bądźmy dla siebie dobrzy.