W dniu 03.09.2023 r. na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście odbył się Lubuski Piknik Zdrowia i Profilaktyki. Organizatorami tego wydarzenia był Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Urząd Miejski w Babimoście.

W minioną niedzielę wszyscy mieszkańcy naszej Gminy mogli zadbać o swoje zdrowie. Podczas Lubuskiego Pikniku Zdrowia można było skorzystać z porad lekarzy, jak również przeprowadzić badania medyczne, skorzystać z usług specjalistów z różnych dziedzin.

Stoiska informacyjno-promocyjne wystawiło wiele jednostek ochrony zdrowia z województwa lubuskiego, a także nasi lokalni wystawcy. Poza tym na Pikniku Zdrowia byli również eksperci z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim. Nie zabrakło także licznych i ciekawych atrakcji dla dzieci, gier i zabaw, występów artystycznych, różnych aktywności, a to wszystko oczywiście pod hasłem zdrowego stylu życia.

Lubuski Piknik Zdrowia i Profilaktyki w Babimoście połączony był z obchodami Święta Lotnictwa. Uczestnicy pikniku mogli obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego, a także pokazy lotnicze oraz motolotni. Chętni mogli odbyć lot helikopterem nad miastem.

Korzystanie ze wszystkich badań i atrakcji było bezpłatne.