Dziesięć lat temu rozpoczęła się budowa Targowiska Miejskiego w Babimoście. Rok później mieszkańcy naszej Gminy mogli w pełni korzystać z tego miejsca.

Wykonawcą robót była firma PPHU Ogólnobudowlane Wilerbud z Kąkolewa (woj. wielkopolskie). Całkowity koszt budowy targowiska wraz z drogami dojazdowymi wyniósł ponad 2 mln zł, w tym dofinansowanie w ramach programu PROW 657 tys. zł.

Na targowisku znajduje się 91 stanowisk dla handlujących, w tym 34 stanowiska pod zadaszeniem. Cały teren jest wyposażony w kanalizację deszczową, oświetlenie oraz punkty poboru energii. Na terenie targowiska zlokalizowano toalety, a bezpieczeństwo zapewnia nowoczesny system monitoringu. Ponadto dla handlujących i kupujących zapewniono miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, które poza dniami handlowymi, podczas uroczystości kościelnych i lokalnych służą jako parking.

Dziś Targowisko Miejskie w Babimoście cieszy się sporym zainteresowaniem handlarzy jak i kupujących. Przez niemal dekadę czasu co środę to miejsce odwiedza tysiące ludzi. Kupisz tu niemal wszystko: owoce, warzywa, kwiaty, buty, ubrania, zabawki, chemię…

Co przyciąga ludzi na targ, który od wielu lat nieprzerwanie tętni życiem? Znajduje się tu wiele różnych towarów, świeże produkty, a także panuje niepowtarzalny klimat. Targowisko Miejskie w Babimoście jest jednym z największych targowisk w regionie.

Zapraszamy w środę na nasze piękne Targowisko Miejskie.