W dniu 21.08.2022 r. przy Skwerze Wojska Polskiego w Babimoście odbył się „Piknik Lotniczy” w ramach obchodów 625-lecia nadania praw miejskich Miastu Babimost oraz 65-lecia powstania Pułku Lotniczego w Babimoście, zorganizowany przez Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP w Babimości oraz Urząd Miejski w Babimoście.

Po złożeniu przez delegacje wiązanek kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem, zgromadzeni udali się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, gdzie dalszą część obchodów uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania. Na scenie zaprezentował się również zespół „Sześciopak” z Czerwieńska. Udział w uroczystościach wziął 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy w Czerwieńsku, który zaprezentował pokaz sprzętu wojskowego, jak również Kompania Honorowa z 5. Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. Zaproszeni goście oraz zgromadzeni mieszkańcy mogli obejrzeć pokaz treningu sprawności psów policyjnych przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz zarządu głównego Seniorów Lotnictwa oraz władze samorządowe, powiatowe i gminne. Uroczystość zaszczycił Poseł na Sejm Bogusław Wontor.

Zdjęcia: 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy, Leszek Łopuszyński