W środę, 5 czerwca z inicjatywy Rad Miejskich z Kargowej i Babimostu odbyło się spotkanie integracyjne samorządowców. Wzięli w nim udział radni z przewodniczącymi Aleksandrem Żukowskim i Tomaszem Kremerem na czele oraz Burmistrzowie obu gmin – Marta Paron, Zbigniew Woziński i Anna Fabiś, zastępczyni Burmistrza Babimostu.

Spotkanie przebiegło w doskonałej atmosferze. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem, które zamierzamy zrealizować jest impreza nawiązująca do wieloletniej tradycji niegdysiejszego Turnieju Miast. Data imprezy została ustalona na 11 sierpnia br., miejsce, co oczywiste, to Ośrodek Wypoczynkowy na Linach. Postanowiono powołać kilkuosobowy komitet organizacyjny, który zajmie się opracowaniem szczegółowego programu tej imprezy.

Inną propozycją, która padła podczas spotkania, jest wspólna organizacja turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Kargowa ma doskonałe Miasteczko Ruchu Drogowego, Babimost świetne drużyny wywodzące się z Nowego Kramska, więc współpraca może przynieść doskonałe efekty. Pomysłów jest mnóstwo, więc bierzmy się do dzieła.