W dniu 3 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze obradował X Lubuski Sejmik Dziecięcy Województwa Lubuskiego, w którym udział wzięła uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej w Babimoście Aleksandra Kuc. Hasło tegorocznych obrad brzmiało „Wszyscy jesteśmy jednakowo ważni”. Ola dostąpiła niezwykłego zaszczytu i została Przewodniczącą Sejmiku. Wywiązała się z tej roli doskonale. Jako przewodnicząca udzielała głosu, prowadziła głosowania oraz podpisała w imieniu wszystkich dziecięcych radnych stanowisko z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Doceniając jej samorządową pasję i zaangażowanie, Burmistrz Babimostu zaprosił  Olę wraz z  Panią Ewą Pietrusiewicz i Ewą Muńko – dyrektorkami Szkoły Podstawowej na spotkanie do Urzędu Miejskiego w poniedziałek 10 czerwca. . Wzięli w nim udział również Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kremer, jego zastępca Oskar Eckert i Anna Fabiś – zastępczyni Burmistrza Babimostu. Wszyscy w serdecznych słowach pogratulowali Oli dostąpienia zaszczytu uzyskania tej niezwykłej funkcji, a Burmistrz dyplomem i książkowym upominkiem podziękował jej  za zaangażowanie w pracy na rzecz środowiska dzieci i młodzieży naszej gminy i całego województwa lubuskiego.

Wspomniał, że i dzięki tak zaangażowanym osobom jak Ola, gmina Babimost  jest rozpoznawalna i doceniana w naszym województwie a także poza jego granicami.