W dniu 26.06.2022 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście rozegrane zostały zawody sportowo – pożarnicze Regionu Kozła. Impreza rozpoczęła się przemarszem strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych na czele z Orkiestrą Dętą OSP Babimost oraz przejazdem pojazdów strażackich ulicami naszego miasta do CSiR.

W zawodach wzięli udział strażacy z sześciu gmin należących do Regionu Kozła. Gminę Babimost reprezentowali strażacy z OSP Babimost, Gminę Siedlec – OSP Boruja, Gminę Trzeciel – OSP Lutol Suchy, Gminę Zbąszynek – OSP Dąbrówka Wlkp. oraz Gminę Zbąszyń – OSP Przyprostynia.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe, zgodnie z regulaminem zawodów sportowo – pożarniczych OSP z 2011 r. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja sędziowska, powołana przez Komendanta Miejskiej PSP w Zielonej Górze, na czele której stał st. kpt. Piotr Kowalski.

A oto wyniki:

I miejsce – OSP Babimost z łącznym wynikiem 104 pkt.

II miejsce – OSP Kargowa 108 pkt.,

III miejsce – OSP Przyprostynia 111 pkt.,

IV miejsce – OSP Lutol Suchy 124 pkt.,

V miejsce – OSP Boruja 126 pkt.,

VI miejsce – OSP Dąbrówka Wlkp. 132 pkt.

Po zmaganiach sportowych miał miejsce pokaz zabytkowego wozu strażackiego z OSP Siedlec marki Chevrolet z 1936 r. na oryginalnych częściach, który jeździ do dnia dzisiejszego. Strażacy również wykonali ćwiczenie bojowe wykorzystując zabytkowy sprzęt.

Puchary oraz podziękowania dla zwycięzców oraz dla strażaków za udział wręczył Burmistrz Babimostu Bernard Radny wraz z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego OSP RP województwa lubuskiego dh Edwardem Fedko oraz komendantem Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górzebryg. Piotrem Jankowieckim.

Podczas zawodów osiem osób z jednostki OSP Babimost otrzymało oznaki Wzorowy Strażak.

Poszczególne konkurencje pokazały, że sprawność strażaków jest na wysokim poziomie, dlatego też możemy czuć się w naszym mieście bezpiecznie.