W związku z konfliktem zbrojnym, jaki od kilku dni rozgrywa się za wschodnią granicą Polski, w całym kraju organizowane są zbiórki darów przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy. Do akcji włączyli się również mieszkańcy Gminy Babimost. Od dnia 28.02.22 r. do dnia 02.03.22 r. była prowadzona zbiórka: w Gminnym Ośrodek Kultury, w Szkole Podstawowej oraz w Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, jak również w Zespole Edukacyjnym w Podmoklach Małych oraz w Zespole Edukacyjnym w Nowym Kramsku.

W dniu 2 marca 2022 r. Gmina Babimost wysłała transport z wcześniej posortowanymi produktami, który został przewieziony do Starostwa Powiatowego w Sulechowie.

W wyniku zbiorki zgromadzono:

  1. Odzież i okrycia- 67 kartonów
  2. Środki higieny i czystości- 61 kartonów
  3. Żywność- 48 kartonów
  4. Inne: 15 kartonów ( leki, opatrunki, itp.)

Mieszkańcy gminy najwięcej przekazali: ciepłych ubrań dla dzieci i dorosłych, koców, śpiworów, karimat, produktów spożywczych szybkiego przygotowania dla dzieci, konserw, suchych produktów spożywczych z długim terminem ważności, butelek wody i środków pierwszej pomocy oraz lekarstw. Duże palety z potrzebną żywnością oraz środkami higienicznymi dostarczyli do Gminnego Ośrodka Kultury pracujący na terenie gminy Ukraińcy.

Mieszkańcy Gminy Babimost niejednokrotnie udowodnili, że włączają się we wszelkie akcje pomocowe dla potrzebujących. Sytuacja na Ukrainie przełożyła się na losy całych rodzin, dla których niezbędna jest podstawowa pomoc, by przetrwać ten trudny okres. Przewiezieniem zebranych darów nieodpłatnie zajęła się firma transportowa Woga.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc dla naszych sąsiadów, którzy w tych trudnych dla Ukrainy czasach okazali dobre serce dziękujemy!!!

Gminny Ośrodek Kultury

Szkoła Podstawowa w Babimoście

Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych

Zespół Edukacyjny w Nowym Kramsku